Zamknij

Oferta:

Dachy - Okna dachowe - FAKRO

OKNA OBROTOWE FT

Okno obrotowe FT to najbardziej popularna konstrukcja okien dachowych. Dzięki specjalnej budowie zawiasu umieszczonego w połowie wysokości okna, skrzydło można pozostawić w pozycji uchylenia oraz obracać wokół osi o 1800, co pozwala na wygodne umycie zewnętrznej szyby okna.
Okno FAKRO posiada do 6% większą powierzchnię przeszklenia, w porównaniu z innymi oknami dachowymi o podobnych rozmiarach. Pozwala to na lepsze doswietlenie pomieszczeń. Występuje w sześciu typach:
FTS, FTS-V, FTP, FTP-V, FTP-W, FTL-V różniących się parametrami technicznymi oraz wyposażeniem (patrz informacja w tabeli).

OKNO KOLANKOWE FL

Okno kolankowe FL to okno montowane w ścianie kolankowej pionowej. Jest ono połączone z oknem dachowym. Występuje w wersji obrotowej otwieranej i nieotwieranej, w dwóch typach PLUS i LUX. Wersja otwierana może być wyposażona w blokadę zabezpieczającą okno przed pełnym otwarciem.
Dzięki zastosowaniu okna kolankowego poprawiamy doświetlenie pomieszczenia i zwiększamy pole widzenia przez okno.

OKNO UCHYLNO-OBROTOWE FK

Konstrukcja okna dachowego uchylno-obrotowego FK umożliwia dwa sposoby otwierania. Sposób uchylny o kąt 10°, 20° i 35° pozwala na swobodny dostęp do otwartego okna, zwłaszcza przy dachach o niskim kącie nachylenia.
Drugi sposób - obrotowy do 180° stosowany jest np. do mycia.
Konstrukcja mechanizmu otwierania okna pozwala na stabilne utrzymywanie uchylonego skrzydła niezależnie od kąta nachylenia dachu, bez potrzeby regulacji sprężyn.

OKNO EWAKUACYJNE FE

Okno ewakuacyjne FE to rodzaj okna dachowego o konstrukcji uchylno-obrotowej. Posiada podwójny system otwierania: uchylny o kąt 40°, 68° i obrotowy do 180°
(np. do mycia). Duży kąt uchylenia skrzydła zapewnia swobodny dostęp, oraz widok przez otwarte okno. Duże wymiary okna oraz możliwość uchylenia skrzydła o kąt 68°, pozwalają wyjść na dach np. w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych oraz na stworzenie drogi ewakuacyji z zagrożonego pomieszczenia. 

OKNA WYŁAZOWE TERMOIZOLACYJNE FW

Okno wyłazowe termoizolacyjne jest oknem o konstrukcji klapowej.
Łączy w sobie zalety okna dachowego oraz wyłazu dachowego. Przeznaczone jest do pomieszczeń ogrzewanych, mieszkalnych. Okno otwierane jest na bok:
- wersja prawa (R) jak na zdjęciu obok,
- wersja lewa (L).
Duży wymiar okna wyłazowego w świetle umożliwia łatwe i bezpieczne
wyjście na dach.

Okno występuje w typach:
- PLUS (FWP-R, FWP-L),
- LUX (FWL-R, FWL-L). 

WYŁAZY DACHOWE WS

Wyłaz dachowy WS umożliwia bezpieczne wyjście na dach budynku w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych.
Wyłaz dachowy posiada konstrukcję klapową. Półkolista kopuła otwierana do góry, zapewnia łatwe wyjście na dach oraz efektywnie doświetla pomieszczenie na poddaszu. Materiał, z którego jest wykonana charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Ze względu na małą izolacyjność termiczną wyłaz dachowy przeznaczony jest wyłącznie do pomieszczeń nie ogrzewanych.

NADSTAWKI

Nadstawki to okna o kształcie trójkąta, łuku, montowane nad standardowymi oknami otwieranymi.
Oryginalne kształty, dodatkowe doświetlenie pomieszczenia i ciekawa stylistyka wnętrza to niewątpliwie zalety tych okien.
Okna dostępne w wersji nieotwieranej wyposażone są w szybę laminowaną niskoemisyjną Uszyby = 1,1 W/m2K.


STRONA GŁÓWNA | O FIRMIE | OFERTA | GALERIA | KONTAKT | WYKONAWCY

Copyright© 2005 - 2011 RUMO.PL
projekt Squap Web Design