Zamknij

Oferta:


Systemy kominowe - LEIER



 

 


 

  Najnowsza generacja kominów izolowanych z przewietrzaniem

APROBATA TECHNICZNA ITB
AT-15-5342 / 2001

  • odpowiedni do kotłów tradycyjnych i nowoczesnych
  • stosowany z każdym rodzajem paliwa
  • odporny na działanie wilgoci i kwasów
  • odporny na działanie wysokich temperatur i na częste zmiany temperatury
  • gazoszczelny
  • odporny na pożar sadzy
  • przewietrzany w celu zapobieżenia gromadzeniu się wilgoci w warstwie izolacji
  • dostępny w średnicach Ø14, Ø16, Ø18, Ø20
  • dostępny w wariancie z dodatkowym przewodem wentylacyjnym
  • dostarczany w kompletnych zestawach, gotowych do szybkiego montażu
PRZEWÓD KOMINOWY TRÓJWARSTWOWY
14
16
18
20
średnica wewnętrzna(cm)
32x32x24,5
34x34x24,5
37x37x24,5
39x39x24,5
wymiary zewnętrzne(cm)
68
74
79
86
ciężar(kg/mb)

 

System kominowy LEIER TURBO

Dwu płaszczowe systemy kominowe typu LAS, do których zaliczamy system kominowy LEIER TURBO, zostały stworzone w wyniku technologicznego rozwoju systemów grzewczych. Warunki postawione dzisiejszym urządzeniom ciepłowniczym są bardzo wysokie. Wysoka sprawność, a więc jak najniższe straty ciepła do atmosfery, niska emisja spalin oraz niskie koszty eksploatacji to jeden z warunków nowoczesnego ekologicznego kotła. Drugim nie mniej ważnym jest bezpieczeństwo pracy, a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkownika.
Urządzenia takie nazywane kotłami z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjne są dziś szeroko dostępne na rynku i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niestety niska temperatura spalin stała się przyczyną powstawania w kominie dużej ilości kondensatu a zamknięta komora spalania wymaga hermetycznie oddzielonego od pomieszczenia systemu powietrzno-spalinowego.

Tym trudnym wymaganiom mogą sprostać kominy LEIER TURBO. Wykonany z wysokiej jakości rur szamotowych niemieckiej firmy Wolfshöher Tonwerke przewód spalinowy, odporny na silnie agresywne działanie kondensatu, przystosowany do pracy w kwaśnym środowisku odczynów spalin oraz przebadany na długotrwałe działanie wysokich temperatur jest gwarantem niezawodności i długiej żywotnoœci systemu. 
Płaszcz zewnętrzny (pustak obudowy) wykonany z betonu lekkiego stanowi zarówno element konstrukcyjny komina jak również tworzy przestrzeń powietrzną pomiędzy wewnętrznymi krawędziami pustaka a przewodem spalinowym. Przestrzeń tą wykorzystano, aby dostarczyć z zewnątrz bezpośrednio do kotła powietrze niezbędne do spalania paliw. Hermetycznie szczelne podłączenie do komina gwarantuje całkowite odizolowanie procesu spalania od pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie grzewcze. To z kolei zapobiega ewentualnej możliwości cofania się spalin czy w wypadku ewentualnej awarii kotła przedostawanie się gazu do pomieszczenia. Te wszystkie elementy tworzą system nowoczesny i bezpieczny. Potwierdzają to badania w IGNiG w wyniku, których komin LEIER TURBO uzyskał aprobatę techniczną dopuszczającą system TURBO do stosowania i obrotu.

Niewątpliwie zastosowanie nowoczesnych systemów ciepłowniczych daje użytkownikowi poza poczuciem bezpieczeństwa wymierne korzyści ekonomiczne. Tradycyjne kotły atmosferyczne wymagają doprowadzenia świeżego powierza do pomieszczenia, co w okresie zimowym ma nie mały wpływ na straty ciepła (zimne powietrze z kratki wentylacyjnej musi być nieustannie dogrzewane). Takiej sytuacji unikamy stosując komin TURBO. Komin ten łącząc w sobie dwa systemy (doprowadzający powietrze i odprowadzający spaliny) pozwala na oszczędności związane z wykonaniem dodatkowych szybów wentylacyjnych jak również zmniejsza gabaryty całego komina pozwalając zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest fakt, że urządzenia z komorą zamkniętą spalania pracujących systemie LAS nie wymagają wydzielania dodatkowego pomieszczenia na kotłownie, co w przypadków niewielkich mieszkań (zagospodarowywania strychów i poddaszy) pozwala na zaoszczędzenie powierzchni mieszkalnych.

Zupełnie nowe możliwości daje komin LEIER TURBO inwestorem w budownictwie wielokondygnacyjnym . Jego konstrukcja pozwala na podłączenie aż do dziesięciu urządzeń grzewczych z czego max. czterech na jednej kondygnacji. Ta cecha systemu pozwala znacznie ograniczyć ilość kominów w budynku a co za tym idzie potężne oszczędności inwestycyjne.

STRONA GŁÓWNA | O FIRMIE | OFERTA | GALERIA | KONTAKT | WYKONAWCY

Copyright© 2005 - 2011 RUMO.PL
projekt Squap Web Design